Tähtede Laul 2011 brings guests from Junior Eurovision Print E-mail


TÄHTEDE LAUL

Pressiteade 01.03.2011

14.-16. aprillil Euroopa Kultuuripealinna raames aset leidva rahvusvahelise laste ja noorte laulufestivali Tähtede Laul 2011 osalejate registreerimine on lõpusirgel. Teiste andekate osalejate seast leiab tänavu Junior Eurovisiooni finaliste, üheks Nicole Azzopardi Maltalt.

 

Tänavu esmakordselt festivali nime kandev Tähtede Laul on välja kasvanud samanimelisest laulukonkursist, tuues Eestisse juba 12. korda mitmeid andekaid ja põnevaid lauljaid üle terve Euroopa ja sel kevadel kaugemaltki. Festivalist on lubanud osa võtta mitmed Minski 2010 Junior Eurovisiooni finalistid, näiteks Nicole Azzopardi Maltalt ja Daniil Kozlov Valgevenest.

 

Noor Malta lauljatar Nicole on noortele mõeldud Eurovisiooniga olnud seotud juba 2007. aastast, 2010. aastal jõudis lõpuks ka finaali. Sellega neiu Eurovisiooni-taust aga ei piirdu – tema lauluõpetaja Glen Vella esindab Maltat täiskasvanute Eurovisioonil. Nicole astub Tähtede Laulul üles oma spetsiaalse eurolaulude programmiga, liaks on oodata kaht täiesti uut lugu, mis valmivad festivali jaoks. Nicole'i lugusid saab kuulata tema veebilehelt www.nicole.com.mt.

 

Ühe olulisema uuendusena Tähtede Laulul 2011 ei hinnata nooremates vanuserühmades lauljaid. Omavahel võistlevad üksnes vanemad lauljad, kes on muusikaotsingutel enda isikupärale juba lähemale jõudnud. Festivaliprogramm pakub elamusi kolme päeva jooksul Tallinna erinevates kohtades, kavasse kuulub ka Neeme Kuninga lavastatud muusikaline etendus „Kuula mind!“, mis esietendus möödunud aasta detsembris. Festivalist saab aktiivselt osa võtta ka läbi tegevustubade.

 

Festivali tipphetkeks on galakontsert 16. aprillil Nokia Kontserdimajas, kus astuvad üles parimad Eesti osalejad, väliskülalised ning solistide ja vokaalansamblite finalistid, kelle seast selgitatakse välja konkursi grand prix ja võitjad. Kontserti juhivad lauljatar Laura Põldvere ja Venno Loosaar. Soodsama hinnaga on võimalik pileteid soetada kuni märtsi lõpuni Piletilevist ja Ticket Pro müügikohtades.

 

1997. aastal alguse saanud Tähtede Laulul on osalenud mitmed tänased tuntud laulutähed, näiteks Iiris Vesik, Sandra Nurmsalu, Laura Põldvere, Liisi Koikson, Kerli Kõiv ja Mihkel Ratt. Tähtede Laul 2011 kuulub Euroopa kultuuripealinna Tallinn 2011 programmi.

 

Lisainfo:
Varje Lepp
festivali produtsent
tel 504 5578 begin_of_the_skype_highlighting              504 5578      end_of_the_skype_highlighting
e-post This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it

Nicole Azzopardi, Junior Eurivisoon 2010 finalist Maltalt. Pildile klikkides saate foto suuremalt.