Laste- ja noortemuusikal „Kuula mind!“ taasetendub Tähtede Laulul Prindi Saada link

TÄHTEDE LAUL
Pressiteade 08.04.2011

Möödunud aasta detsembris esietendunud muusikal „Kuula mind!“ taasetendub 15. aprillil festivali „Tähtede Laul“ raames, kus algse koosseisuga lööb kaasa ka Örebro Kultuurikooli bänd Rootsist. Muusikali on lavastanud Neeme Kuningas ning seda esitavad Meero Muusiku noored lauljad.

 

„Kuula mind!“ muusikali põhisõnumiks on laste märkamine ja kuulamine. Etenduses tuuakse esile erinevate noorte iseloomud ja omavahelised suhted karakterite eripärast lähtuvalt. Igapäevaselt saavad koolis kokku sajad õpilased, kes ometi peavad üheskoos hakkama saama, lisaks õpetajad omade eelarvamustega.

 

Muusikalise etenduse eesmärgiks ongi juhtida tähelepanu nendele probleemidele ning anda mõista, kui tähtis on näha iga indiviidi tervikuna, eelarvamustest segamata. Noored on väga terased ja nutikad, kes avastavad maailma omal moel ja näevad seda positiivses valguses, tuleb osata vaid seda märgata. Seda ütleb ka muusikali pealkiri, et kuula mind – pane mind tähele ja arvesta minuga!

 

Etenduse noorimad lauljad, näitlejad ja tantsijad on 5-6-aastased, vanimad 18-19-aastased noored erahuvialakooli Meero Muusiku õpilased. Muusikali projektijuhi Varje Lepa sõnul oli eriti huvitavaks kogemuseks Grete „Stich“ Lausi stilistikatöö erinevate karakterite väljatoomisel. Põnevust loob seegi, et laval on päris koerad.

 

„Kuula mind!“ muusika on loonud Soome helilooja ja muusikapedagoog Eeva Kiviharju, eestikeelsed sõnad muusikalile on algselt kirjutanud Ott Arder, uued, kaasaegsed tekstid pärinevad Kaari Sillamaa sulest. Uute laulude pealkirjade hulgast leiab näiteks „Aga sa saad“, „Levist väljas“, „Paremad kui näib“, „Lill ja laps“.

 

Muusikal „Kuula mind!“ etendub 15. aprillil algusega kell 19.30 Eesti Rahvusraamatukogu suures saalis rahvusvahelise laste- ja noorte laulufestivali „Tähtede Laul 2011“ raames ja kuulub Euroopa kultuuripealinn Tallinn 2011 programmi. Piletid hinnaga 6 EUR täiskasvanutele ja 4 EUR lastele on saadaval kohapeal.

 

Vaata lisaks: "Kuula mind!" muusikalist

 

Lisainfo:

Varje Lepp
festivali „Tähtede Laul“ produtsent
tel 504 5578
e-post See e-posti aadress on kaitstud spämmirobotide vastu. E-posti aadressi nägemiseks peab olema JavaSkripti kasutamine olema lubatud.

alt

"Kuula mind!" muusikal toob lavale ka päris koerad.

Muusikali kostüümid on kujundanud Grete "Stich" Laus.

Piltidele klikkides saab fotod suuremalt!