Festival Tähtede Laul avati mitmete väliskülaliste ja nonstop kontsertidega Prindi Saada link

TÄHTEDE LAUL
Pressiteade 14.04.2011

Rahvusvaheline laste ja noorte laulufestival „Tähtede Laul 2011“ sai piduliku avalöögi neljapäeval Solarise keskuses, kus tervitati lähemaid ja kaugemaid väliskülalisi ning esitati festivali nimilugu „Tahan saada“. Festivali lõpetab galakontsert laupäeval algusega kell 18 Nokia Kontserdimajas.

 

"Tähtede Laulu" avas eespool mainitud lugu Kaari Sillamaa sõnadele laste ja noorte unistustest – laul, mida galakontserdil esitatakse ka inglise keeles. Avaloole järgnes nii vormilt kui esitajate päritolumaast lähtuvalt midagi eksootilisemat, nimelt tantsunumber Pekingi tantsukooli MoWo noortelt tantsijailt.

 

Pärast sissejuhatavaid etteasteid said laval sõna erinevate osalejamaade esindajad, žüriiliikmed ja festivali korraldajad. Bulgaaria, Poola, Rootsi ja Hiina kõrval esindasid end Junior Eurovisioni finalistid Daniil Kozlov Valgevenest ja Nicole Azzopardi Maltalt. Noorim osaleja esitlusel oli Gruusiast pärit 13-aastane Maria Pharjanadze, kes jõudis paar päeva varem ühe looga üles astuda juba ETV-ski. Oma seni tähtsaimaks etteasteks pidas südikas grusiinlanna siiski Gruusia Laulufestivali, kus ta saavutas esikoha.

 

Solaris keskuses esitlust ja muusikaprogrammi juhtinud Rene Riismaa küsis staažika laste ja noorte laulmisega tegeleva Eve Viilupi käest, kas on paarikümne aastaga midagi laste laulmise puhul ka muutunud. „Mida rohkem on võimalusi ja mida rohkem on lauluvõistlusi raadios, teles või kus iganes, seda rohkem saavad need lapsed areneda. See kõik toobki selleni, et ühel hetkel võime öelda, et Laura oli nii vana, kui ta alustas, või Lenna või Maarja-Liis või Ines ... Kõik nad on alustanud pisikeste lastena, kes nooremana, kes vanemana, aga tegijateks saavad nad ikka alles siis, kui neil on võimalus esineda,“ vastas Viilup.

 

Esinemisvõimaluste vajadust noortele peab väga tähtsaks ka „Tähtede Laulu“ vedaja Varje Lepp, kes varem konkursina aset leidnud üritusele on andud uue, festivalivormi, ning teinud suurema osa kontserte publikule kättesaadavamaks. Kontsertidest on võimalik osa saada Viru ja Solarise kaubanduskeskustes täiesti tasuta kella 12st alates kuni õhtuni välja, reedel kuueni ja laupäeval neljani. Kontsertide kavadega on võimalik tutvuda kohapeal.

 

Varje Lepal tuli esitlusel ümber kummutada ka arvamus, nagu toimuks „Tähtede Laul“ viimast korda. „Eelmine kord toimus viimane „Tähtede Laulu“ konkurss, aga nüüd esimene rahvusvaheline festival ja selle raames üks konkurss, vanemale vanuserühmale. See ei ole viimane. Kohtume 2013!“ lubas ta. Lisaks on Varje Lepp avaldanud, et tulevikus muutub festival veelgi rikkalikumaks, muutudes laulufestivalist muusikafestivaliks.

 

„Tähtede Laul 2011“ kuulub Euroopa kultuuripealinn 2011 Tallinn programmi ja sellest võtab osa ligi viissada lauljat vanuses kolm kuni kakskümmend aastat. Festivali tipphetkeks on galakontsert 16. aprillil algusega kell 18 Nokia Kontserdimajas, kus astuvad üles parimad Eesti osalejad, väliskülalised ning solistide ja vokaalansamblite finalistid, kelle seast selgitatakse välja konkursi grand prix ja võitjad. Kontserti juhivad lauljatar Laura Põldvere ja Venno Loosaar.

 

Lisainfo:

Varje Lepp
festivali produtsent
tel 504 5578
e-post See e-posti aadress on kaitstud spämmirobotide vastu. E-posti aadressi nägemiseks peab olema JavaSkripti kasutamine olema lubatud.

 

Festivali avamise puhul pakuti "Tähtede Laul" torti.

Hiina tantsurühma MoWo noored tantsijannad enne enda etteastet.

Pressiesitlus, paremalt Rootsi ja Hiina esindajad.