Tähtede Laulu võitis David Johansson Rootsist Prindi Saada link

TÄHTEDE LAUL
Pressiteade 17.04.2011

 

„Tähtede Laulu“ galakontserdil 16. aprilli õhtul Nokia Kontserdimajas selgitati välja festivali raames aset leidnud konkursi võitjad.


Galakontsert oli lavastatud kui reis ühest riigist teise, alustades Eestist, käies läbi Lätist, Leedust, Valgevenest, Poolast, Bulgaariast, Rootsist, rännates Maltale ja Hiina ning jõudes lõpuks koju tagasi. Lavastuslikult külastati isegi Aafrikat.


Õhtujuhid Laura Põldvere ja Venno Loosaar vaatlesid lavalt tähti ning reisisid erinevaid liikumisvahendeid kasutades festivalil osalenud riikidesse, küll hääletades, küll erinevate rataste ja isegi ujumisrõnga abiga. Ühe loo esitas ka festivali patroon Laura Põldvere ise.


Kahes osas toimunud kontserdi üheks oodatuimaks hetkeks oli võitjate väljakuulutamine. Solistide seas saavutas esikoha 18-aastane David Johansson Rootsist Örebro kultuurikoolist, teise koha sai 17-aatane Karmen Rõivassepp Ülenurme Laulustuudiost ja kolmanda koha 14-aastane Juunior Eurovisiooni finalist Daniil Kozlov Valgevenest. Võistluse grand prix jäi välja andmata.


Karmen Rõivassepp on pärit Valgast, kuid praegu on tal käsil Tartus gümnaasiumi lõpetamine. Muusikaõpinguid alustas Karmen 5-aastaselt Valga Muusikakoolis klaveri erialal. Finaali jõudsid eestlastest veel Pille-Rite Rei ja Liis Reisner.


Ansamblite kategoorias viis võidu koju Pekšni Lätist, teisele kohale jäi laulustuudio Keberiokst Leedust ja kolmandale Beciaki Poolast.


Festivalil osalenud vanema vanuserühma soliste ja ansambleid hindas žürii koosseisus Dave Benton (žürii esimees), James Werts, Bengt Geiron Rootsist, Victoria Kasumova Venemaalt ja Kadri Voorand.


Palju õnne võitjaile! „Tähtede Laul“ tänab kõiki osalejaid ja toetajaid. Kohtume uuesti aastal 2013!

 

Lisainfo:

Varje Lepp
festivali produtsent
tel 504 5578
e-post See e-posti aadress on kaitstud spämmirobotide vastu. E-posti aadressi nägemiseks peab olema JavaSkripti kasutamine olema lubatud.

 

 
Festival Tähtede Laul avati mitmete väliskülaliste ja nonstop kontsertidega Prindi Saada link

TÄHTEDE LAUL
Pressiteade 14.04.2011

Rahvusvaheline laste ja noorte laulufestival „Tähtede Laul 2011“ sai piduliku avalöögi neljapäeval Solarise keskuses, kus tervitati lähemaid ja kaugemaid väliskülalisi ning esitati festivali nimilugu „Tahan saada“. Festivali lõpetab galakontsert laupäeval algusega kell 18 Nokia Kontserdimajas.

 

"Tähtede Laulu" avas eespool mainitud lugu Kaari Sillamaa sõnadele laste ja noorte unistustest – laul, mida galakontserdil esitatakse ka inglise keeles. Avaloole järgnes nii vormilt kui esitajate päritolumaast lähtuvalt midagi eksootilisemat, nimelt tantsunumber Pekingi tantsukooli MoWo noortelt tantsijailt.

 

Pärast sissejuhatavaid etteasteid said laval sõna erinevate osalejamaade esindajad, žüriiliikmed ja festivali korraldajad. Bulgaaria, Poola, Rootsi ja Hiina kõrval esindasid end Junior Eurovisioni finalistid Daniil Kozlov Valgevenest ja Nicole Azzopardi Maltalt. Noorim osaleja esitlusel oli Gruusiast pärit 13-aastane Maria Pharjanadze, kes jõudis paar päeva varem ühe looga üles astuda juba ETV-ski. Oma seni tähtsaimaks etteasteks pidas südikas grusiinlanna siiski Gruusia Laulufestivali, kus ta saavutas esikoha.

 

Solaris keskuses esitlust ja muusikaprogrammi juhtinud Rene Riismaa küsis staažika laste ja noorte laulmisega tegeleva Eve Viilupi käest, kas on paarikümne aastaga midagi laste laulmise puhul ka muutunud. „Mida rohkem on võimalusi ja mida rohkem on lauluvõistlusi raadios, teles või kus iganes, seda rohkem saavad need lapsed areneda. See kõik toobki selleni, et ühel hetkel võime öelda, et Laura oli nii vana, kui ta alustas, või Lenna või Maarja-Liis või Ines ... Kõik nad on alustanud pisikeste lastena, kes nooremana, kes vanemana, aga tegijateks saavad nad ikka alles siis, kui neil on võimalus esineda,“ vastas Viilup.

 

Esinemisvõimaluste vajadust noortele peab väga tähtsaks ka „Tähtede Laulu“ vedaja Varje Lepp, kes varem konkursina aset leidnud üritusele on andud uue, festivalivormi, ning teinud suurema osa kontserte publikule kättesaadavamaks. Kontsertidest on võimalik osa saada Viru ja Solarise kaubanduskeskustes täiesti tasuta kella 12st alates kuni õhtuni välja, reedel kuueni ja laupäeval neljani. Kontsertide kavadega on võimalik tutvuda kohapeal.

 

Varje Lepal tuli esitlusel ümber kummutada ka arvamus, nagu toimuks „Tähtede Laul“ viimast korda. „Eelmine kord toimus viimane „Tähtede Laulu“ konkurss, aga nüüd esimene rahvusvaheline festival ja selle raames üks konkurss, vanemale vanuserühmale. See ei ole viimane. Kohtume 2013!“ lubas ta. Lisaks on Varje Lepp avaldanud, et tulevikus muutub festival veelgi rikkalikumaks, muutudes laulufestivalist muusikafestivaliks.

 

„Tähtede Laul 2011“ kuulub Euroopa kultuuripealinn 2011 Tallinn programmi ja sellest võtab osa ligi viissada lauljat vanuses kolm kuni kakskümmend aastat. Festivali tipphetkeks on galakontsert 16. aprillil algusega kell 18 Nokia Kontserdimajas, kus astuvad üles parimad Eesti osalejad, väliskülalised ning solistide ja vokaalansamblite finalistid, kelle seast selgitatakse välja konkursi grand prix ja võitjad. Kontserti juhivad lauljatar Laura Põldvere ja Venno Loosaar.

 

Lisainfo:

Varje Lepp
festivali produtsent
tel 504 5578
e-post See e-posti aadress on kaitstud spämmirobotide vastu. E-posti aadressi nägemiseks peab olema JavaSkripti kasutamine olema lubatud.

 

Festivali avamise puhul pakuti "Tähtede Laul" torti.

Hiina tantsurühma MoWo noored tantsijannad enne enda etteastet.

Pressiesitlus, paremalt Rootsi ja Hiina esindajad.

 
Tähtede Laul kutsub tasuta kontsertidele Solarise ja Viru kaubanduskeskustes Prindi Saada link

TÄHTEDE LAUL
Pressiteade 13.04.2011


Rahvusvaheline laste ja noorte laulufestival "Tähtede Laul" avatakse juba neljapäeval kell 12 Solarise keskuses, kus jätkub tasuta nonstop kontsert erinevate osalejatega kuni kella kuueni. Tasuta kontsertidest saavad kõik huvilised osa kolmel päeval nii Solarise kui Viru kaubanduskeskustes.

 

"Tähtede Laul 2011" toob kokku üle viiesaja osaleja kaheksast välisriigist ning üle Eesti vanuses kolm kuni kakskümmend aastat. Laulukonkursi ajalooga "Tähtede Laul" pakub sel aastal võistlust üksnes vanemale vanuserühmale, tähtsustades nooremate osalejate puhul rohkem kultuuri rikastamist ning esinemisvõimaluste pakkumist. Muusikaõpetaja Kristi Kiilu sõnul võib festivalilt oodata ea- ja võimetekohaseid laule, millel rahvuslik alatoon.

 

Festivali patroon ja üks galakontserdi juhtidest, lauljatar Laura Põldvere rääkis teisipäeval ETV saates Terevisioon, et olulisemaks kui võit 2004. aasta "Tähtede Laulul", mil ta oli vaid 15-aastane, oli tema jaoks seltskond, hea võistluse aura ja saadud kontaktid. Võit muidugi rõõmustas teda ka ja see andis talle palju enesekindlust juurde. Täna õpetab Põldvere ise noori laululapsi ja leiab, et neilt on mõndagi õppida, eelkõige siirust, mis vanusega kipub kaduma.

 

Lisaks mitmetele kontsertidele on festivalist võimalik osa võtta ka töötubade kaudu. Neljapäeval valmistatakse ise pilli Eesti Talendi võitja Erki-Andres Nuudi juhendamisel Eesti Vabaõhumuuseumis ning luuakse regilaulu folklooriõpetaja Helina Ardeli eestvedamisel, reedel püütakse mobiiliga helisid kultuuripealinnast Siim Mäesalu juhtimisel.

 

Töötubadest osavõtmiseks on vajalik eelregistreerimine. Tegevused on osalejatele tasuta, küll aga tuleb neljapäeval toimuvatesse töötubadesse pääsemiseks lunastada muuseumipilet, mis tagab samas sissepääsu ka Vabaõhumuuseumis aset leidvale folkloorikontserdile külalistega Bulgaariast, Gruusiast ja Hiinast. Mainitud kontserdil astub üles ka Erki-Andres Nuut rohupillil.

 

„Tähtede Laulu“ tipphetkeks on galakontsert 16. aprillil algusega kell 18 Nokia Kontserdimajas, kus astuvad üles parimad Eesti osalejad, väliskülalised ning solistide ja vokaalansamblite finalistid, kelle seast selgitatakse välja konkursi grand prix ja võitjad. Kontserti juhivad lauljatar Laura Põldvere ja Venno Loosaar.

 

1997. aastal alguse saanud "Tähtede Laulul" on osalenud mitmed tänased tuntud laulutähed, näiteks Iiris Vesik, Sandra Nurmsalu, Laura Põldvere, Liisi Koikson, Kerli Kõiv ja Mihkel Ratt. "Tähtede Laul 2011" festival kuulub Euroopa kultuuripealinna Tallinn 2011 programmi.

 

Lisainfo:

Varje Lepp
festivali produtsent
tel 504 5578
e-post See e-posti aadress on kaitstud spämmirobotide vastu. E-posti aadressi nägemiseks peab olema JavaSkripti kasutamine olema lubatud.

13-aastane Maria Pharjanadze Gruusiast jõudis ühe oma looga esineda juba ETV saates Terevisioon. 14. aprillil astub noor grusiinlanna üles kolme lauluga folkloorikontserdil Eesti Vabaõhumuuseumis algusega kell 15.

 
Pressikutse Prindi Saada link

TÄHTEDE LAUL 2013

 

Hea ajakirjanik,

 

oled oodatud rahvusvahelisele laste ja noorte muusikafestivalile „Tähtede Laul 2013“ mis leiab aset 31.oktoober kuni 2- november

kavas festivaliesinemised Viru keskuse atriumis ja konkurss-kontserdid Rahvusraamatukogu Konverentsi saalis.

Täpsema ajakava kinnitame  15. oktoobriks.

 

 

Palume oma osalemisest teada anda enne kontserte aadressil See e-posti aadress on kaitstud spämmirobotide vastu. E-posti aadressi nägemiseks peab olema JavaSkripti kasutamine olema lubatud. .

 

Lisainfo:

Varje Lepp
festivali „Tähtede Laul“ produtsent
tel 504 5578
e-post See e-posti aadress on kaitstud spämmirobotide vastu. E-posti aadressi nägemiseks peab olema JavaSkripti kasutamine olema lubatud.

 
Laste- ja noortemuusikal „Kuula mind!“ taasetendub Tähtede Laulul Prindi Saada link

TÄHTEDE LAUL
Pressiteade 08.04.2011

Möödunud aasta detsembris esietendunud muusikal „Kuula mind!“ taasetendub 15. aprillil festivali „Tähtede Laul“ raames, kus algse koosseisuga lööb kaasa ka Örebro Kultuurikooli bänd Rootsist. Muusikali on lavastanud Neeme Kuningas ning seda esitavad Meero Muusiku noored lauljad.

 

„Kuula mind!“ muusikali põhisõnumiks on laste märkamine ja kuulamine. Etenduses tuuakse esile erinevate noorte iseloomud ja omavahelised suhted karakterite eripärast lähtuvalt. Igapäevaselt saavad koolis kokku sajad õpilased, kes ometi peavad üheskoos hakkama saama, lisaks õpetajad omade eelarvamustega.

 

Muusikalise etenduse eesmärgiks ongi juhtida tähelepanu nendele probleemidele ning anda mõista, kui tähtis on näha iga indiviidi tervikuna, eelarvamustest segamata. Noored on väga terased ja nutikad, kes avastavad maailma omal moel ja näevad seda positiivses valguses, tuleb osata vaid seda märgata. Seda ütleb ka muusikali pealkiri, et kuula mind – pane mind tähele ja arvesta minuga!

 

Etenduse noorimad lauljad, näitlejad ja tantsijad on 5-6-aastased, vanimad 18-19-aastased noored erahuvialakooli Meero Muusiku õpilased. Muusikali projektijuhi Varje Lepa sõnul oli eriti huvitavaks kogemuseks Grete „Stich“ Lausi stilistikatöö erinevate karakterite väljatoomisel. Põnevust loob seegi, et laval on päris koerad.

 

„Kuula mind!“ muusika on loonud Soome helilooja ja muusikapedagoog Eeva Kiviharju, eestikeelsed sõnad muusikalile on algselt kirjutanud Ott Arder, uued, kaasaegsed tekstid pärinevad Kaari Sillamaa sulest. Uute laulude pealkirjade hulgast leiab näiteks „Aga sa saad“, „Levist väljas“, „Paremad kui näib“, „Lill ja laps“.

 

Muusikal „Kuula mind!“ etendub 15. aprillil algusega kell 19.30 Eesti Rahvusraamatukogu suures saalis rahvusvahelise laste- ja noorte laulufestivali „Tähtede Laul 2011“ raames ja kuulub Euroopa kultuuripealinn Tallinn 2011 programmi. Piletid hinnaga 6 EUR täiskasvanutele ja 4 EUR lastele on saadaval kohapeal.

 

Vaata lisaks: "Kuula mind!" muusikalist

 

Lisainfo:

Varje Lepp
festivali „Tähtede Laul“ produtsent
tel 504 5578
e-post See e-posti aadress on kaitstud spämmirobotide vastu. E-posti aadressi nägemiseks peab olema JavaSkripti kasutamine olema lubatud.

alt

"Kuula mind!" muusikal toob lavale ka päris koerad.

Muusikali kostüümid on kujundanud Grete "Stich" Laus.

Piltidele klikkides saab fotod suuremalt!

 
<< Algus < Eelmine 1 2 Järgmine > Lõpp >>

Lehekülg 1 / 2