Tähtede Laulu võitis David Johansson Rootsist Prindi Saada link

TÄHTEDE LAUL
Pressiteade 17.04.2011

 

„Tähtede Laulu“ galakontserdil 16. aprilli õhtul Nokia Kontserdimajas selgitati välja festivali raames aset leidnud konkursi võitjad.


Galakontsert oli lavastatud kui reis ühest riigist teise, alustades Eestist, käies läbi Lätist, Leedust, Valgevenest, Poolast, Bulgaariast, Rootsist, rännates Maltale ja Hiina ning jõudes lõpuks koju tagasi. Lavastuslikult külastati isegi Aafrikat.


Õhtujuhid Laura Põldvere ja Venno Loosaar vaatlesid lavalt tähti ning reisisid erinevaid liikumisvahendeid kasutades festivalil osalenud riikidesse, küll hääletades, küll erinevate rataste ja isegi ujumisrõnga abiga. Ühe loo esitas ka festivali patroon Laura Põldvere ise.


Kahes osas toimunud kontserdi üheks oodatuimaks hetkeks oli võitjate väljakuulutamine. Solistide seas saavutas esikoha 18-aastane David Johansson Rootsist Örebro kultuurikoolist, teise koha sai 17-aatane Karmen Rõivassepp Ülenurme Laulustuudiost ja kolmanda koha 14-aastane Juunior Eurovisiooni finalist Daniil Kozlov Valgevenest. Võistluse grand prix jäi välja andmata.


Karmen Rõivassepp on pärit Valgast, kuid praegu on tal käsil Tartus gümnaasiumi lõpetamine. Muusikaõpinguid alustas Karmen 5-aastaselt Valga Muusikakoolis klaveri erialal. Finaali jõudsid eestlastest veel Pille-Rite Rei ja Liis Reisner.


Ansamblite kategoorias viis võidu koju Pekšni Lätist, teisele kohale jäi laulustuudio Keberiokst Leedust ja kolmandale Beciaki Poolast.


Festivalil osalenud vanema vanuserühma soliste ja ansambleid hindas žürii koosseisus Dave Benton (žürii esimees), James Werts, Bengt Geiron Rootsist, Victoria Kasumova Venemaalt ja Kadri Voorand.


Palju õnne võitjaile! „Tähtede Laul“ tänab kõiki osalejaid ja toetajaid. Kohtume uuesti aastal 2013!

 

Lisainfo:

Varje Lepp
festivali produtsent
tel 504 5578
e-post See e-posti aadress on kaitstud spämmirobotide vastu. E-posti aadressi nägemiseks peab olema JavaSkripti kasutamine olema lubatud.