Üldinfo Prindi Saada link


Tähtede Laul 2013
toob kokku parimad lauljad nii meilt kui mujalt maailmast vanuses 5-21 aastat.
Festival pakub arvukalt kontserte 31 oktoobril - 02 novembril 2013 Viru Keskuse festivalilaval, Tallinna Kaubamaja Lasteosakonnas ning konkurss/kontserte Eesti Rahvusraamatukogus.

 

Pressi esindajatele on sissepääsud kontsertitele tasuta.

 

Fakte Tähtede Laulust varasemates osalejatest:

2011 Superstaari finalistidest Anissa Vänikver on  olnud TL osaleja.

Malta esindaja Nicole ja Valgevene laulja Daniil olid 2010 oma maa esindajad Junior Eurovisioonil Minskis

Rootsist osles Örebro Kultuurikooli bänd, kellega Meero Muusikul on sõprusidemed juba mitmeid aastaid. Selle bändiga koos etendati ka festivali raames noorte muusikali "Kuula mind!"

Ursel Oja õpilane Karmen Rõivassepp Ülenurme Muusikakoolist on juba alates 2004 aastast 8-10 a. vanusegrupis osalenud Tähtede Laulul.
Toona lauluga "Vigurväntorel" Valga Muusikakooli esindajana ja tänavu astub noor neiu üles juba 17-20 aastaste solistide kategoorias.

Ursel Oja on toonud Tähtede Laulule järgnevad lauljad: Kerli Kõiv, Elisa Kõiv, Hannaliina Uusmaa, Laura Põldvere, Luisa Värk, Fredy Kaasik, Anna-Liisa Supp, Marileen Kaselaan ja veel palju teisi lauljaid kes on Eesti lavalaudadel tuntuks saanud ning kes on samuti oslaenud Tähtede Laulul.

Paljud Tähtede Laul välisesinejad on saavutanud edu oma kodumaal:

Mario Toffi (Küpros), Imanatas Slenys (Leedu), Roberta Ciubyte (Leedu), Sabine Berezzina (Läti) jne…

Maarja Kivi osales Tähtede Laulul juba 1997 aastal ja saavuts I koha lauluga "Sajab taas lund", mängides ise ka saksofoni. aastal 1998 pälvis neiu II koha.

Arete Teemets on valinud endale teekonna klaasikalise muusika valdkonnas, Johanna Saarmäe on edukas DJ Londonis ja õpib seal ka helireziid. Nemad olid võidukad 1998 aasta Tähtede Laulul.

1998 aastal osales meie konkursil Tanel Toom, Brad Robertsi lauluga "Mmm Mmm", kes on tänasel päeval filmimaalilmas ohtralt tähelepanu pälvinud. Liisi Koikson astus toona üles 14-17.a. vanuserühmas lauluga "Somweone elses´s story.." ja ka Merlyn Uusküla lauluga "Operation"

1999 aastal alustas Tähtede Laulul osalemist Laura Junson, kes tollal oli finalistide seas, ent sai meie konkursil auhinnalise koha mõned aastad hiljem; muusikalizanri II koha 2005 aastal. 1999 aasta võitjad olid Maarja Kivi III koht, Merili Johanson I koht ja Johanna Aaarmäe II koht ja Luisa Värk oli toona veel esikolmikust väljas, kuid siiski finalistide seas.

2000 aastal nägi Tähtede Laulu formaat ette vaid esinemisi vokaalansamblitele. Aset leidis ka uue heliloomingu konkurss.

Kerli Kõiv näitas oma vokaalset meistrelikkust juba 2001 aastal olles 14-aastane. Kerli võitis endast 2 aastat vanemaid lauljaid lauluga "Summertime".

Mirjam Dede, Türilt, kes on Estonian Voices ansambli liige ja edukas laulja, on samuti osalenud 2001 aastal Tähtede Laulul. Temast on tänaseks saanud ka tubli muusikaõpetaja Meero Muusik huvikoolis. Rebecca Kontus jäi 2001 aastal jagama IV-VI kohta. 11-13.a rühmas osalesid Fredy Kaasik ja Eliisa Kõiv

8-10 vanuste rühmas alustas ka Iiris Vesik P. Ripsi lauluga "Midagi head" ja saavutas III koha. Hiljem ka juba esimesed kohad meie konkursil

2003 aastal olid tänaseks nimekamad lauljad Luisa Värk III koht, Eliise Kõiv II kohat, Victoria Seimar I koht.

2004 Muusikali Zanris osales taas Iiris Vesik, kuid 3 hulka neiu ei päsenud, 17-19 pop-laul zanris astusid üles Nikita Kozlov, Hannaliina Uusmaa, Sandra Nurmsalu, Meribel Müürsepp, Laura Põldvere, Janne Saar ja Fredy Kaaasik. 11-13.a. vanuserühmas Iiris Vesik

Kadri Voorand jazz laulja ja Estonian Voices juht ja aranzeerija tõi oma kooliansambli Sheikid oma jazzilike seadetega Tähtede Laulule juba 2005 aastal ja nad ka võitsid 17-19.a. etno–pop zanris.

Karina Šarõpina on Tähtede Laulul osalenud juba 2005 aastal, siis 7-10 aastaste vanusegupis, kus tagas II koha. Tänaseks on ta jõudnud 17-20.aastaste vanusegruppi.

Sandra Nurmsalu võitis 2005 muusikalizanris 16-19. aastaste vanusegupis lauluga "Don´t cry For me Argentina", Evitast ja oli popzanris finalistide seas.

2006 aastal 11-13 a. vanusegrupi tuntumad osalejad: Karmen Rõivassepp, Madis Arro, Sandra Nurmsalu I koht, Mihkel Ratt finalist, Iiris vesik 14-16.a. võitja.

Jana Kask osales Tähtede Laulul 2007 aastal ja oli finalistide seas 14-16.aastaste vanusesgrupis, lauluga "Over the Rainbow". Samal aastal osalesid selles vanusegupis ka Iiris Vesik, Kerli Kivilaan ja Keit Triisa

2007 aasta võitjad: Madis Arro,  Eesti Talendi finalist 2011